29 lutego 2016, autor: krisu 56

Oscary 2016: monotematyczne żarty prowadzącego

Czy jednak nie miał racji?

Oscary 2016: monotematyczne żarty prowadzącego FameFlynet, Youtube, Starstock
Tegoroczne Oscary odbyły się pod cieniem protestu. W rym roku żaden czarnoskóry aktor nie został nominowany, co spowodowało falę protestów afroamerykanów. Chris Rock (51 l.), który w tym roku prowadził galę, w każdym możliwym momencie starał się o tym przypomnieć. Jego monolog trwał aż 10 minut, a dotyczył tylko jednego: tegorocznego bojkotu czarnoskórych wykonawców.

Zobacz więcej: Oscary 2016 - gwiazdy na czerwonym dywanie (FOTO)

Rock prowadził galę już 11 lat temu, ale został wtedy okrzyknięty jednym z pięciu najgorszych prowadzących w historii gali. Tym razem jednak, poszło o niebo lepiej.

Wyliczyłem 15 czarnych osób w tym wideo. To dużo.


Komik wielokrotnie nazywał Oscary 2016 mianem "the White People's Choice Awards" (czyli "nagrody białych ludzi"). Trzeba jednak przyznać, że starał się obrócić tę sytuację w żart, odnosząc się do bojkotu części czarnoskórych aktorów:

Jada bojkotująca Oscary, to tak samo jak ja bojkotowałbym majtki Rihanny. Nie byłem zaproszony.


Przypomnijmy, że bojkot rozpoczęła akcja Jady i Willa Smitha promowana hashtagiem #OscarsSoWhite. Włączył się do niej również czarnoskóry reżyser Spike'a Lee:

Nie możemy wspierać Akademii. Jak to możliwe, że drugi rok z rzędu wszystkich 20 kandydatów w kategoriach aktorskich jest białych. Nie wspominając o innych kategoriach, ale 40 wyłącznie białych aktorów przez dwa lata. To znaczy, że my nie potrafimy grać?


Prowadzący przypomniał, że w latach 50-tych, 60-tych oraz 70-tych, również żaden czarnoskóry nie był nominowany i nikt nie robił z tego szopki. Wyśmiał te oskarżenia, twierdząc że:

Gdy moja babcia wisiała na drzewie, bardziej przejmowaliśmy się tym, że byliśmy gwałceni i linczowani, niż tym, kto otrzymał nominację do Oscara.


Prowadzący dał do zrozumienia przy tym, że są ważniejsze rzeczy o które warto walczyć, a bojkot Oskarów na pewno do nich nie należy. Tegoroczne nominacje nie były według niego "rasistowskie", ale po prostu tak wyszło. Skrajnością byłoby kogoś nagradzać tylko dlatego, że jest się czarnoskórym.

Czy uważacie, że tegoroczny bojkot czarnoskórych artystów miał jakikolwiek sens?Zobacz galerię:
Kreacje gwiazd z rozdania Oscarów 2016
(25 zdjęć)
Kreacje gwiazd z rozdania Oscarów 2016
Skomentuj

Wasze komentarze (56)

 • gość02-03-16, 14:24 cytuj
  gość, 01-03-16, 23:46 napisał(a):
  gość, 01-03-16, 07:17 napisał(a):
  gość, 01-03-16, 05:07 napisał(a):
  gość, 29-02-16, 20:14 napisał(a):
  Czy ktokolwiek z was w ogóle oglądał rozdanie Oscarów i słuchał prowadzącego (w oryginale)? W tym roku Chris Rock bardzo dobrze sobie poradził i bardzo dobrze podsumował temat dyskryminacji rasowej w Akademii. Zaapelował o dawanie czarnoskórym aktorom więcej szans, aby się pokazać w trudnych rolach. Był całkiem zabawny, momentami prezentował całkiem ostry dowcip, a sama ceremonia miała sporo elementów politycznych.

  Ja ogladalam i bylo to nudne sluchanie ciagle tego samego!

  Widocznie kiepsko znasz angielski

  Haha masz racje po wielu latach mieszkania w usa nie znam w ogole😂


  No to przykro mi :) Wiele osób tak ma niestety.. znam ludzi, którzy mieszkają w Skandynawii 10-15 lat i ciągle dukają w obcym języku. Także Twój argument o mieszkaniu gdzieś jest "invalid" :P Tłumaczenie dla Ciebie- jest inwalidą :P
  (Jak ktoś wszystkie fragmenty mojego postu potraktuje dosłownie to niech idzie do kuchni, weźmie w rękę patelnię i zrobi z niej użytek na swojej głowie :) )
 • gość01-03-16, 23:46 cytuj
  gość, 01-03-16, 07:17 napisał(a):
  gość, 01-03-16, 05:07 napisał(a):
  gość, 29-02-16, 20:14 napisał(a): Czy ktokolwiek z was w ogóle oglądał rozdanie Oscarów i słuchał prowadzącego (w oryginale)? W tym roku Chris Rock bardzo dobrze sobie poradził i bardzo dobrze podsumował temat dyskryminacji rasowej w Akademii. Zaapelował o dawanie czarnoskórym aktorom więcej szans, aby się pokazać w trudnych rolach. Był całkiem zabawny, momentami prezentował całkiem ostry dowcip, a sama ceremonia miała sporo elementów politycznych.
  Ja ogladalam i bylo to nudne sluchanie ciagle tego samego!
  Widocznie kiepsko znasz angielski
  Haha masz racje po wielu latach mieszkania w usa nie znam w ogole😂
 • gość01-03-16, 09:03 cytuj
  gość, 01-03-16, 07:57 napisał(a): tak, a co z azjatami, latynosami,...? Trzeba by było znaleźć miejsce dla każdego zatem... Gadanie bez sensu...Większość biznesu i działalności gospodarczej, również filmowej jest w rękach białych, zatem większąść nagród filmowych jest w ich rękach...Rządzi rynek, nie ma zapotrzebowania wystarczającego na "czarne" granie..
  No właśnie
Czytaj wszystkie komentarze